28.623
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Tekirdağ iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarköy ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 28.623 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Tekirdağ (28. Dönem'de 8 milletvekili).
Şarköy seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 28.623 | %79,6 | CHP | %39,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 28.623 | %79,6 | CHP | %41,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 28.623 | %79,7 | CHP | %51,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 28.257 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 28.231 | %87,9 | CHP | %44,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 28.231 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 26.502 | %83,0 | CHP | %52,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 26.502 | %83,0 | CHP | %53,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 26.502 | %83,0 | CHP | %55,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 26.742 | %87,9 | CHP | %48,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 26.742 | %87,9 | Muharrem İnce | %55,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 25.295 | %85,5 | HAYIR | %67,8 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 25.156 | %83,7 | CHP | %55,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 24.956 | %84,9 | CHP | %54,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 26.596 | %80,7 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %66,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 23.767 | %88,1 | CHP | %54,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 23.767 | %88,0 | CHP | %53,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 23.767 | %88,1 | CHP | %54,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.601 | %87,9 | CHP | %53,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 23.521 | %83,8 | HAYIR | %73,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 12.033 | %84,0 | CHP | %56,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 12.033 | %84,1 | CHP | %50,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 22.957 | %87,8 | CHP | %40,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 21.584 | %66,6 | HAYIR | %61,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 21.591 | %87,4 | CHP | %42,2 |
Şarköy seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 28.623 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 28.231 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 26.502 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 26.742 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 25.295 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 24.956 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 23.767 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 23.601 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 23.521 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 22.957 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 21.584 |