Güçlükonak
Şırnak iline bağlı ilçe
7.964
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Şırnak iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Güçlükonak ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 7964 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Şırnak (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Güçlükonak seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.207 | %86,8 | BBP | %31,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.207 | %85,0 | AKP | %30,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 7.964 | %83,7 | DEM | %40,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 6.908 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.895 | %84,0 | DEM | %58,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.895 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.956 | %87,6 | AKP | %66,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.956 | %87,6 | AKP | %66,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 7.360 | %88,7 | AKP | %51,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.363 | %86,6 | HDP | %69,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.363 | %86,6 | Selahattin Demirtaş | %68,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.813 | %87,4 | HAYIR | %72,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.623 | %87,1 | HDP | %82,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.656 | %92,6 | HDP | %79,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.526 | %80,3 | Selahattin Demirtaş | %78,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.836 | %89,3 | AKP | %49,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.836 | %89,3 | AKP | %50,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.541 | %91,4 | BDP | %59,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.563 | %83,2 | AKP | %24,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.518 | %49,7 | EVET | %83,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.396 | %84,5 | AKP | %48,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.396 | %84,6 | AKP | %51,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.486 | %85,9 | AKP | %37,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.725 | %71,5 | EVET | %90,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.703 | %77,4 | AKP | %49,9 |
Güçlükonak seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 7.964 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 6.895 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 7.360 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 6.363 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 5.813 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 5.656 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.541 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.563 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.518 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.486 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 3.725 |