62.214
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Şanlıurfa iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %72,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Suruç ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 62.214 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %72,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Şanlıurfa (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Suruç seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 62.214 | %72,0 | DEM | %57,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 62.214 | %72,0 | DEM | %57,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 62.214 | %72,0 | DEM | %54,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 60.046 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 59.936 | %77,7 | DEM | %66,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 59.936 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 59.229 | %79,1 | HDP | %59,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 59.229 | %79,1 | HDP | %58,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 59.229 | %79,0 | SAADET | %58,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 57.712 | %80,1 | HDP | %64,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 57.712 | %80,2 | Selahattin Demirtaş | %60,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 56.833 | %83,2 | HAYIR | %50,8 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 55.174 | %79,7 | HDP | %68,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 55.217 | %81,0 | HDP | %80,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 54.888 | %62,6 | Selahattin Demirtaş | %64,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 55.070 | %83,4 | BDP | %52,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 55.070 | %83,3 | BDP | %53,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 55.070 | %83,6 | BDP | %57,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 53.046 | %70,9 | AKP | %39,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 52.796 | %31,3 | EVET | %96,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 28.795 | %77,8 | DTP | %42,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 28.795 | %77,4 | DTP | %43,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 52.184 | %82,0 | DTP | %45,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 37.484 | %58,9 | EVET | %95,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 37.381 | %75,4 | AKP | %45,2 |
Suruç seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 62.214 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 59.936 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 59.229 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 57.712 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 56.833 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 55.217 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 55.070 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 53.046 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 52.796 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 52.184 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 37.484 |