5.454
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Sakarya iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %93,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taraklı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 5454 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %93,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Sakarya (28. Dönem'de 8 milletvekili).
Taraklı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.454 | %93,3 | MHP | %38,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.454 | %93,4 | MHP | %37,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 5.454 | %93,5 | AKP | %56,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 5.341 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.338 | %94,2 | AKP | %56,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.338 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.212 | %93,6 | MHP | %61,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.212 | %93,7 | MHP | %61,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 5.212 | %94,0 | AKP | %70,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.195 | %92,9 | AKP | %64,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.195 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.164 | %90,7 | EVET | %75,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.139 | %90,6 | AKP | %70,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.108 | %89,7 | AKP | %60,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.197 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.219 | %96,1 | AKP | %55,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.219 | %96,1 | AKP | %52,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 5.219 | %96,2 | AKP | %59,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.369 | %93,0 | AKP | %63,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.449 | %90,0 | EVET | %74,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.253 | %92,9 | AKP | %48,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.253 | %92,9 | AKP | %47,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.578 | %95,0 | AKP | %47,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.402 | %84,4 | EVET | %79,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.374 | %92,4 | AKP | %50,0 |
Taraklı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 5.454 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 5.338 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.212 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 5.195 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 5.164 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 5.108 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.219 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 5.369 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 5.449 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 5.578 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 5.402 |