10.771
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Osmaniye iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %94,7.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sumbas ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 10.771 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %94,7.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Osmaniye (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Sumbas seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.713 | %94,7 | AKP | %43,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.713 | %94,7 | AKP | %41,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.771 | %91,4 | AKP | %38,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 10.518 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.504 | %88,2 | MHP | %30,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.504 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.605 | %95,6 | AKP | %48,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.605 | %95,6 | AKP | %43,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.957 | %93,7 | MHP | %37,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.678 | %84,4 | AKP | %33,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.678 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.707 | %85,2 | HAYIR | %51,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.549 | %83,7 | MHP | %41,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.646 | %83,6 | MHP | %46,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.753 | %74,8 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %60,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.539 | %95,6 | MHP | %39,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.539 | %96,0 | MHP | %38,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.800 | %94,6 | MHP | %39,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.715 | %88,3 | MHP | %48,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.612 | %84,4 | HAYIR | %59,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.448 | %94,5 | MHP | %56,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.448 | %94,5 | MHP | %56,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.849 | %94,7 | MHP | %51,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.666 | %71,8 | HAYIR | %51,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.668 | %86,3 | MHP | %48,5 |
Sumbas seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 10.771 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 10.504 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 10.957 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 10.678 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 10.707 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 10.646 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 10.800 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.715 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 10.612 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 10.849 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 11.666 |