Gülyalı
Ordu iline bağlı ilçe
7.992
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Ordu iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülyalı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 7992 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Ordu (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Gülyalı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.992 | %87,3 | MHP | %53,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.992 | %86,9 | MHP | %48,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 7.992 | %87,7 | AKP | %38,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 7.336 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.334 | %91,1 | AKP | %38,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 7.334 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.606 | %90,4 | CHP | %50,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.606 | %90,3 | AKP | %49,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 7.606 | %91,0 | AKP | %49,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.761 | %90,1 | AKP | %42,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.761 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.649 | %86,9 | EVET | %51,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.750 | %87,1 | AKP | %52,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.822 | %86,8 | AKP | %45,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 7.100 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.440 | %91,0 | AKP | %55,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.440 | %91,1 | AKP | %51,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 7.440 | %91,5 | AKP | %48,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.461 | %88,2 | AKP | %48,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.498 | %83,4 | HAYIR | %55,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.880 | %92,2 | CHP | %51,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.880 | %92,2 | CHP | %50,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.572 | %90,5 | AKP | %33,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.526 | %70,6 | EVET | %60,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.573 | %87,4 | AKP | %36,8 |
Gülyalı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 7.992 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 7.334 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 7.606 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 6.761 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 6.649 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 6.822 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 7.440 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 6.461 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 6.498 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 6.572 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 6.526 |