Çaybaşı
Ordu iline bağlı ilçe
9.957
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Ordu iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,7.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çaybaşı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9957 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,7.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Ordu (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Çaybaşı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.957 | %89,7 | YRP | %51,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.957 | %89,6 | AKP | %48,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.957 | %90,0 | AKP | %50,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 9.288 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.276 | %87,7 | AKP | %54,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.276 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.448 | %91,9 | AKP | %52,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.448 | %91,9 | AKP | %53,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.448 | %92,3 | AKP | %59,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.537 | %87,5 | AKP | %59,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.537 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.580 | %83,0 | EVET | %82,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.449 | %84,9 | AKP | %79,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.425 | %77,7 | AKP | %69,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.832 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.379 | %87,9 | AKP | %63,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.379 | %87,9 | AKP | %65,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.379 | %88,4 | AKP | %67,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.329 | %81,8 | AKP | %76,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.297 | %83,5 | EVET | %81,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.456 | %88,2 | AKP | %45,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.456 | %88,2 | AKP | %43,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.544 | %90,0 | AKP | %57,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.379 | %72,5 | EVET | %88,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.352 | %82,9 | AKP | %71,8 |
Çaybaşı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.957 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 9.276 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 10.448 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.537 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.580 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.425 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 10.379 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 9.329 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 9.297 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 9.544 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 9.379 |