Çatalpınar
Ordu iline bağlı ilçe
10.764
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Ordu iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalpınar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 10.764 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Ordu (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Çatalpınar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.764 | %89,3 | AKP | %48,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.764 | %89,4 | AKP | %49,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.764 | %89,7 | İYİ | %51,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 10.112 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.109 | %89,0 | AKP | %54,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.109 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 11.324 | %91,1 | AKP | %66,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 11.324 | %91,1 | AKP | %70,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 11.324 | %91,6 | AKP | %74,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.895 | %88,0 | AKP | %57,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.895 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.823 | %84,4 | EVET | %87,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.920 | %85,0 | AKP | %86,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.816 | %76,7 | AKP | %73,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.244 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.361 | %90,8 | AKP | %57,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.361 | %90,7 | AKP | %62,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.361 | %91,3 | AKP | %69,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.268 | %78,7 | AKP | %77,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.528 | %81,1 | EVET | %83,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.536 | %93,3 | AKP | %51,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.536 | %93,3 | AKP | %50,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.740 | %86,8 | AKP | %49,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.778 | %66,8 | EVET | %89,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.778 | %79,2 | AKP | %74,7 |
Çatalpınar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 10.764 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 10.109 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 11.324 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.895 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.823 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.816 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 10.361 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.268 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 10.528 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 10.740 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 9.778 |