14.613
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırklareli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pınarhisar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 14.613 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırklareli (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Pınarhisar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.453 | %87,0 | AKP | %52,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.453 | %87,0 | CHP | %44,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.613 | %88,3 | CHP | %46,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 14.497 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.488 | %92,0 | CHP | %43,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 14.488 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.018 | %89,0 | AKP | %34,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.018 | %89,0 | AKP | %31,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.780 | %89,7 | CHP | %33,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.705 | %89,9 | CHP | %45,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 14.705 | %90,0 | Muharrem İnce | %53,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.798 | %89,1 | HAYIR | %69,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.981 | %88,5 | CHP | %51,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.921 | %89,4 | CHP | %47,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 15.084 | %84,5 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %65,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.738 | %91,0 | CHP | %39,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.738 | %91,0 | CHP | %39,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 15.108 | %92,5 | CHP | %39,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.333 | %92,0 | CHP | %50,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 15.457 | %90,4 | HAYIR | %73,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.417 | %91,1 | CHP | %46,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.417 | %91,1 | CHP | %42,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 15.416 | %93,1 | CHP | %39,4 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 15.798 | %81,4 | HAYIR | %62,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.768 | %92,0 | CHP | %40,8 |
Pınarhisar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 14.613 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 14.488 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 14.780 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 14.705 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 14.798 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 14.921 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 15.108 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 15.333 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 15.457 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 15.416 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 15.798 |