3.045
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırklareli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pehlivanköy ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 3045 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırklareli (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Pehlivanköy seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.454 | %88,5 | AKP | %40,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.454 | %88,3 | AKP | %34,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.045 | %89,2 | CHP | %35,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 3.050 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.049 | %89,5 | CHP | %46,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.049 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.428 | %88,3 | AKP | %52,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.428 | %88,3 | CHP | %49,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.215 | %90,9 | CHP | %41,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.189 | %89,9 | CHP | %45,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.189 | %90,0 | Muharrem İnce | %52,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.223 | %89,4 | HAYIR | %71,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.373 | %86,3 | CHP | %60,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.422 | %88,2 | CHP | %48,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.494 | %84,0 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %70,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.612 | %92,1 | AKP | %46,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.612 | %92,1 | AKP | %44,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.570 | %92,6 | MHP | %34,6 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.733 | %90,2 | CHP | %54,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.798 | %88,6 | HAYIR | %77,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.746 | %90,7 | AKP | %59,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.746 | %90,7 | AKP | %55,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.886 | %93,0 | CHP | %48,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.380 | %76,0 | HAYIR | %71,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.403 | %89,2 | CHP | %32,9 |
Pehlivanköy seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 3.045 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 3.049 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 3.215 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 3.189 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 3.223 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 3.422 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 3.570 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 3.733 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 3.798 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 3.886 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.380 |