2.055
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırklareli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %93,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kofçaz ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 2055 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %93,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırklareli (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Kofçaz seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 641 | %93,5 | MHP | %39,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 641 | %93,5 | AKP | %35,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.055 | %90,0 | CHP | %26,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 1.918 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.917 | %93,7 | CHP | %41,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.917 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 526 | %95,4 | AKP | %55,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 526 | %95,4 | AKP | %54,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.087 | %93,2 | AKP | %40,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.050 | %94,2 | CHP | %41,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.050 | %94,2 | Muharrem İnce | %47,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.085 | %90,1 | HAYIR | %64,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.193 | %90,0 | CHP | %51,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.200 | %90,7 | CHP | %47,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.273 | %84,2 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %63,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 502 | %96,8 | CHP | %55,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 502 | %96,8 | CHP | %55,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.291 | %93,7 | CHP | %43,6 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.370 | %92,6 | CHP | %46,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.416 | %90,6 | HAYIR | %65,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 568 | %96,0 | AKP | %52,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 568 | %96,0 | AKP | %52,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 2.454 | %95,2 | CHP | %32,4 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.516 | %81,8 | HAYIR | %59,9 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.533 | %92,4 | CHP | %39,1 |
Kofçaz seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 2.055 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 1.917 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 2.087 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 2.050 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 2.085 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 2.200 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 2.291 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 2.370 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 2.416 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 2.454 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 2.516 |