Musabeyli
Kilis iline bağlı ilçe
8.824
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kilis iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Musabeyli ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 8824 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kilis (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Musabeyli seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 819 | %91,9 | MHP | %40,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 819 | %91,8 | MHP | %39,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.824 | %91,7 | AKP | %36,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 8.355 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.345 | %90,4 | MHP | %38,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.345 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 660 | %96,4 | AKP | %50,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 660 | %96,4 | AKP | %52,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.743 | %91,2 | AKP | %56,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.114 | %88,5 | AKP | %61,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.114 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.012 | %90,0 | EVET | %81,2 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.849 | %88,5 | AKP | %74,9 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.924 | %86,4 | AKP | %61,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.175 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 494 | %95,8 | AKP | %49,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 494 | %95,8 | AKP | %45,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.226 | %95,0 | AKP | %52,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.506 | %88,9 | AKP | %70,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.575 | %91,2 | EVET | %81,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 492 | %95,7 | MHP | %41,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 492 | %95,7 | AKP | %40,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.329 | %95,2 | AKP | %41,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 7.997 | %82,4 | EVET | %84,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.969 | %85,1 | AKP | %59,2 |
Musabeyli seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 8.824 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 8.345 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 8.743 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 8.114 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.012 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 7.924 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 8.226 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 8.506 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 8.575 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 8.329 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 7.997 |