5.994
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kastamonu iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pınarbaşı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 5994 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kastamonu (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Pınarbaşı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.849 | %86,6 | AKP | %34,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.849 | %86,6 | MHP | %36,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.994 | %83,8 | AKP | %37,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 5.161 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.161 | %80,4 | AKP | %45,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.161 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.840 | %89,4 | AKP | %43,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.840 | %89,5 | AKP | %43,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.712 | %89,3 | AKP | %44,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.766 | %82,7 | AKP | %57,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.766 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.646 | %71,7 | EVET | %66,2 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.786 | %78,5 | AKP | %61,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.805 | %77,8 | AKP | %52,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.295 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.865 | %91,3 | AKP | %49,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.865 | %91,3 | AKP | %49,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.387 | %88,9 | AKP | %51,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.256 | %83,0 | AKP | %54,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.237 | %81,2 | EVET | %64,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.283 | %89,8 | AKP | %55,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.283 | %89,9 | AKP | %55,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.363 | %86,6 | AKP | %40,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.227 | %68,2 | EVET | %73,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.273 | %80,6 | AKP | %39,3 |
Pınarbaşı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 5.994 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 5.161 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.712 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.766 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.646 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.805 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.387 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.256 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.237 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.363 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.227 |