6.325
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Karaman iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayrancı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 6325 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Karaman (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Ayrancı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.845 | %89,1 | MHP | %37,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.845 | %89,0 | MHP | %36,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.325 | %88,7 | AKP | %30,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 6.238 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.236 | %88,6 | AKP | %40,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.236 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.770 | %90,1 | MHP | %46,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.770 | %90,1 | MHP | %41,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.526 | %92,6 | AKP | %38,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.484 | %87,9 | AKP | %48,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.484 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.498 | %83,3 | EVET | %57,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.647 | %84,7 | AKP | %58,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.652 | %85,0 | AKP | %51,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.731 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.781 | %93,4 | MHP | %46,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.781 | %93,5 | MHP | %42,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.786 | %93,1 | AKP | %51,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.902 | %88,9 | AKP | %53,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 7.092 | %87,2 | EVET | %59,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.820 | %91,9 | MHP | %36,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.820 | %91,9 | MHP | %40,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 7.270 | %91,1 | AKP | %38,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 7.704 | %75,9 | EVET | %61,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.755 | %87,9 | AKP | %35,5 |
Ayrancı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 6.325 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 6.236 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 6.526 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 6.484 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 6.498 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 6.652 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 6.786 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 6.902 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 7.092 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 7.270 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 7.704 |