Selçuk
İzmir iline bağlı ilçe
30.360
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selçuk ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 30.360 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 1. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Selçuk seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 30.360 | %83,8 | CHP | %34,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 30.360 | %83,8 | CHP | %44,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 30.360 | %83,8 | CHP | %52,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 30.090 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 30.071 | %90,5 | CHP | %41,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 30.071 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 28.320 | %88,6 | CHP | %51,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 28.320 | %88,6 | CHP | %48,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 28.320 | %88,6 | CHP | %61,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 28.043 | %90,3 | CHP | %44,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 28.043 | %90,3 | Muharrem İnce | %54,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 27.635 | %89,6 | HAYIR | %73,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.343 | %88,9 | CHP | %48,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.125 | %88,9 | CHP | %47,3 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 26.756 | %82,2 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %61,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 26.524 | %92,2 | AKP | %36,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 26.524 | %92,1 | CHP | %37,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 26.524 | %92,2 | CHP | %45,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 25.800 | %90,6 | CHP | %44,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 25.772 | %83,4 | HAYIR | %70,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 20.069 | %90,3 | CHP | %43,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 20.069 | %90,2 | CHP | %44,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 25.319 | %90,9 | CHP | %46,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 20.972 | %90,4 | CHP | %50,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 23.753 | %73,1 | HAYIR | %57,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.650 | %89,2 | CHP | %35,5 |
Selçuk seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 30.360 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 30.071 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 28.320 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 28.043 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 27.635 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 27.125 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 26.524 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 25.800 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 25.772 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 20.972 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 23.753 |