Narlıdere
İzmir iline bağlı ilçe
49.813
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narlıdere ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 49.813 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 1. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Narlıdere seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 49.813 | %78,8 | CHP | %58,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 49.813 | %78,8 | CHP | %63,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 49.813 | %78,8 | CHP | %66,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 50.039 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 50.010 | %91,6 | CHP | %60,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 50.010 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 49.386 | %84,2 | CHP | %79,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 49.386 | %84,3 | CHP | %74,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 49.386 | %84,3 | CHP | %78,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 49.405 | %90,8 | CHP | %56,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 49.405 | %90,8 | Muharrem İnce | %73,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 49.522 | %91,2 | HAYIR | %85,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 49.158 | %88,9 | CHP | %64,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 49.041 | %88,1 | CHP | %60,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 48.180 | %79,0 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %73,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 48.437 | %89,5 | CHP | %61,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 48.437 | %89,5 | CHP | %61,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 48.437 | %89,6 | CHP | %69,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 46.240 | %87,7 | CHP | %65,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 45.081 | %78,2 | HAYIR | %80,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 42.564 | %84,2 | CHP | %70,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 42.564 | %84,2 | CHP | %69,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 42.564 | %84,2 | CHP | %68,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 42.564 | %84,4 | CHP | %73,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 37.997 | %52,6 | HAYIR | %66,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 39.014 | %83,5 | CHP | %56,9 |
Narlıdere seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 49.813 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 50.010 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 49.386 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 49.405 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 49.522 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 49.041 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 48.437 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 46.240 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 45.081 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 42.564 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 37.997 |