Foça
İzmir iline bağlı ilçe
27.892
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Foça ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 27.892 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 2. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Foça seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 27.892 | %76,6 | CHP | %49,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 27.892 | %76,6 | CHP | %47,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 27.892 | %76,7 | CHP | %58,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 27.743 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.728 | %88,8 | CHP | %46,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 27.728 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 25.629 | %82,0 | CHP | %56,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 25.629 | %82,0 | CHP | %53,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 25.629 | %82,1 | CHP | %62,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 24.236 | %89,3 | CHP | %47,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 24.236 | %89,4 | Muharrem İnce | %59,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 20.261 | %88,7 | HAYIR | %78,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 19.549 | %87,0 | CHP | %59,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 19.343 | %87,5 | CHP | %55,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 19.532 | %81,4 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %72,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 18.411 | %90,7 | CHP | %42,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 18.411 | %90,7 | CHP | %41,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 18.411 | %90,7 | CHP | %56,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.596 | %87,7 | CHP | %53,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 17.353 | %80,4 | HAYIR | %75,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.323 | %86,2 | CHP | %60,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.323 | %86,2 | CHP | %58,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 17.863 | %86,4 | CHP | %51,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 17.863 | %86,8 | CHP | %66,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 17.529 | %58,4 | HAYIR | %65,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.479 | %85,2 | CHP | %48,2 |
Foça seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 27.892 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 27.728 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 25.629 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 24.236 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 20.261 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 19.343 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 18.411 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 17.596 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 17.353 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 17.863 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 17.529 |