Beydağ
İzmir iline bağlı ilçe
9.961
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beydağ ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9961 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 2. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Beydağ seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.961 | %90,8 | CHP | %55,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.961 | %90,7 | CHP | %55,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.961 | %91,0 | CHP | %54,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 9.882 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.875 | %91,4 | CHP | %43,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.875 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.064 | %93,7 | CHP | %50,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.064 | %93,6 | CHP | %51,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.064 | %94,0 | CHP | %51,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.972 | %91,3 | CHP | %43,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.972 | %91,3 | Muharrem İnce | %48,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.853 | %91,3 | HAYIR | %68,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.954 | %88,8 | CHP | %49,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.910 | %89,5 | CHP | %51,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.010 | %83,4 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %63,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.957 | %95,1 | CHP | %53,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.957 | %94,9 | CHP | %52,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.957 | %95,4 | CHP | %53,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.110 | %92,0 | CHP | %48,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.177 | %89,2 | HAYIR | %71,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.318 | %91,9 | CHP | %44,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.318 | %91,4 | CHP | %44,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.255 | %93,0 | CHP | %44,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.000 | %83,5 | HAYIR | %60,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.949 | %91,9 | CHP | %38,6 |
Beydağ seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.961 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 9.875 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 10.064 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.972 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.853 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.910 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 9.957 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.110 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 10.177 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 10.255 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 10.000 |