Bayraklı
İzmir iline bağlı ilçe
233.538
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %77,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayraklı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 233.538 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %77,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 2. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Bayraklı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 233.538 | %77,9 | CHP | %47,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 233.538 | %77,9 | CHP | %45,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 233.538 | %78,1 | CHP | %44,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 233.254 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 233.097 | %90,7 | CHP | %36,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 233.097 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 236.339 | %84,0 | CHP | %55,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 236.339 | %84,0 | CHP | %55,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 236.339 | %84,1 | CHP | %55,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 236.227 | %89,4 | CHP | %37,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 236.227 | %89,3 | Muharrem İnce | %50,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 236.418 | %89,6 | HAYIR | %65,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 233.140 | %88,9 | CHP | %42,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 232.779 | %87,8 | CHP | %40,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 229.945 | %77,7 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %53,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 231.625 | %90,6 | CHP | %44,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 231.625 | %90,6 | CHP | %43,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 231.625 | %90,8 | CHP | %45,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 226.219 | %88,8 | AKP | %41,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 224.469 | %77,4 | HAYIR | %57,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 218.764 | %84,9 | CHP | %44,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 218.764 | %84,7 | CHP | %44,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 218.764 | %85,1 | CHP | %43,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 218.764 | %85,0 | CHP | %49,0 |
Bayraklı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 233.538 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 233.097 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 236.339 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 236.227 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 236.418 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 232.779 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 231.625 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 226.219 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 224.469 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 218.764 |