397.810
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İstanbul iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maltepe ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 397.810 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,9.
Maltepe seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 397.810 | %79,9 | CHP | %59,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 397.810 | %79,9 | CHP | %56,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 397.810 | %80,3 | CHP | %61,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 400.612 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 400.454 | %91,1 | CHP | %39,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 400.454 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 371.097 | %85,5 | CHP | %63,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 371.304 | %83,3 | CHP | %52,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 371.304 | %83,4 | CHP | %53,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 371.304 | %83,8 | CHP | %57,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 369.329 | %88,5 | CHP | %37,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 369.329 | %88,5 | Muharrem İnce | %50,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 371.093 | %89,4 | HAYIR | %61,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 364.216 | %88,2 | CHP | %42,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 361.004 | %86,2 | CHP | %40,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 349.574 | %72,9 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %52,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 352.639 | %89,1 | CHP | %49,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 352.639 | %89,1 | CHP | %48,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 352.639 | %89,2 | CHP | %51,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 329.817 | %86,2 | AKP | %42,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 322.385 | %74,9 | HAYIR | %55,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 310.190 | %80,6 | CHP | %51,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 310.190 | %80,5 | CHP | %50,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 310.190 | %80,7 | CHP | %50,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 310.190 | %80,6 | CHP | %50,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 271.256 | %54,3 | EVET | %58,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 270.349 | %81,7 | AKP | %38,2 |
Maltepe seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 397.810 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 400.454 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 371.097 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 369.329 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 371.093 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 361.004 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 352.639 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 329.817 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 322.385 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 310.190 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 271.256 |