302.286
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İstanbul iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %77,2.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Avcılar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 302.286 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %77,2.
Avcılar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 302.286 | %77,2 | CHP | %53,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 302.286 | %77,2 | CHP | %51,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 302.286 | %77,2 | CHP | %55,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 302.705 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 302.475 | %89,3 | CHP | %33,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 302.475 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 300.153 | %83,5 | CHP | %62,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 300.153 | %82,8 | CHP | %52,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 300.153 | %82,8 | CHP | %52,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 300.153 | %82,9 | CHP | %55,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 302.286 | %87,1 | AKP | %35,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 302.286 | %87,0 | Muharrem İnce | %45,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 305.036 | %87,8 | HAYIR | %59,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 300.059 | %86,4 | AKP | %40,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 298.462 | %84,7 | CHP | %37,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 289.013 | %70,8 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %49,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 288.678 | %88,0 | CHP | %44,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 288.678 | %88,0 | CHP | %43,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 288.678 | %88,1 | CHP | %47,6 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 262.260 | %85,1 | AKP | %42,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 252.819 | %72,7 | HAYIR | %54,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 233.930 | %81,2 | CHP | %48,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 233.930 | %81,1 | CHP | %46,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 233.930 | %81,3 | CHP | %46,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 233.930 | %81,3 | CHP | %47,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 193.423 | %51,8 | EVET | %58,9 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 192.333 | %78,9 | AKP | %38,3 |
Avcılar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 302.286 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 302.475 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 300.153 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 302.286 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 305.036 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 298.462 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 288.678 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 262.260 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 252.819 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 233.930 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 193.423 |