4.775
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Isparta iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Atabey ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 4775 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Isparta (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Atabey seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.675 | %89,0 | AKP | %36,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.675 | %89,0 | MHP | %33,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.775 | %89,9 | AKP | %31,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 4.668 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.667 | %92,6 | AKP | %33,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.667 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.984 | %93,1 | AKP | %56,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.984 | %93,1 | AKP | %56,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.224 | %92,4 | AKP | %51,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.209 | %93,7 | AKP | %50,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.209 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.230 | %91,8 | EVET | %55,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.254 | %92,2 | AKP | %54,9 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.209 | %92,0 | AKP | %48,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.225 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.962 | %94,4 | AKP | %57,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.962 | %94,4 | AKP | %55,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.226 | %94,2 | AKP | %42,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.358 | %93,3 | AKP | %58,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.432 | %89,3 | EVET | %58,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.342 | %90,0 | MHP | %40,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.342 | %89,9 | MHP | %38,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.755 | %92,0 | MHP | %31,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.009 | %83,0 | EVET | %69,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.994 | %92,2 | AKP | %46,1 |
Atabey seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 4.775 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 4.667 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 4.224 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.209 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.230 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.209 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 4.226 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.358 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.432 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.755 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 5.009 |