2.638
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Eskişehir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mihalgazi ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 2638 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Eskişehir (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Mihalgazi seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.638 | %91,0 | AKP | %52,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.638 | %91,1 | AKP | %52,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 2.638 | %91,3 | AKP | %53,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 2.587 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.586 | %93,0 | AKP | %53,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.586 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.800 | %93,5 | AKP | %53,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.800 | %93,5 | AKP | %52,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 2.800 | %93,8 | AKP | %53,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.642 | %92,7 | AKP | %57,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.642 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.682 | %91,2 | EVET | %65,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.774 | %89,9 | AKP | %62,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.859 | %88,4 | AKP | %51,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 2.803 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.873 | %94,2 | AKP | %43,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.873 | %94,2 | AKP | %44,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 2.873 | %94,8 | AKP | %48,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.111 | %91,7 | AKP | %64,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.220 | %89,3 | EVET | %71,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.310 | %92,8 | AKP | %49,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.310 | %92,2 | AKP | %48,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.123 | %93,9 | AKP | %50,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 2.564 | %86,3 | EVET | %76,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.568 | %93,9 | AKP | %55,3 |
Mihalgazi seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 2.638 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 2.586 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 2.800 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 2.642 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 2.682 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 2.859 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 2.873 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 3.111 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 3.220 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 3.123 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 2.564 |