1.760
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Erzincan iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Otlukbeli ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 1760 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Erzincan (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Otlukbeli seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.015 | %88,1 | MHP | %64,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.015 | %86,4 | MHP | %61,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.760 | %84,0 | MHP | %30,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 1.764 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.760 | %86,5 | AKP | %42,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.760 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.042 | %90,8 | MHP | %54,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.042 | %90,8 | MHP | %53,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.784 | %86,7 | AKP | %41,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.891 | %88,7 | AKP | %49,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.891 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 1.610 | %85,9 | EVET | %85,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.662 | %78,2 | AKP | %69,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.780 | %80,2 | AKP | %52,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.849 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 955 | %90,4 | AKP | %52,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 955 | %90,4 | AKP | %48,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.601 | %87,5 | AKP | %37,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.743 | %89,3 | AKP | %74,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 1.687 | %90,8 | EVET | %85,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.069 | %88,8 | SAADET | %51,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.069 | %88,8 | SAADET | %50,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.748 | %83,9 | DSP | %25,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 1.977 | %63,6 | EVET | %85,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 2.013 | %79,1 | AKP | %69,8 |
Otlukbeli seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 1.760 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 1.760 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 1.784 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 1.891 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 1.610 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 1.780 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 1.601 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 1.743 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 1.687 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 1.748 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 1.977 |