11.222
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Edirne iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Meriç ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 11.222 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Edirne (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Meriç seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.055 | %85,3 | AKP | %43,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.055 | %85,3 | AKP | %38,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 11.222 | %89,7 | CHP | %39,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 11.160 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.155 | %88,9 | CHP | %41,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 11.155 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.179 | %87,1 | CHP | %61,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.179 | %87,1 | CHP | %59,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.102 | %90,2 | CHP | %40,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.788 | %86,9 | CHP | %46,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 11.788 | %87,0 | Muharrem İnce | %51,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.868 | %85,7 | HAYIR | %66,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.224 | %84,6 | CHP | %57,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.245 | %86,0 | CHP | %53,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 12.471 | %82,3 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %59,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.088 | %90,3 | AKP | %47,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.088 | %90,3 | CHP | %45,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.550 | %93,0 | CHP | %37,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.188 | %90,0 | CHP | %51,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 13.367 | %89,4 | HAYIR | %70,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.323 | %88,3 | CHP | %37,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.323 | %88,3 | CHP | %34,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 13.536 | %92,6 | CHP | %29,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.294 | %79,5 | HAYIR | %61,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.379 | %89,7 | CHP | %29,6 |
Meriç seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 11.222 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 11.155 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 12.102 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 11.788 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 11.868 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 12.245 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 12.550 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 13.188 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 13.367 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 13.536 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 14.294 |