9.139
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Edirne iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Enez ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9139 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Edirne (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Enez seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.581 | %86,3 | CHP | %53,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.581 | %86,3 | CHP | %49,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.139 | %88,6 | CHP | %40,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 8.995 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.992 | %90,0 | CHP | %46,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.992 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.391 | %89,6 | CHP | %58,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.391 | %89,6 | CHP | %54,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.151 | %90,7 | CHP | %42,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.309 | %90,2 | CHP | %52,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.309 | %90,2 | Muharrem İnce | %60,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.725 | %89,1 | HAYIR | %74,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.889 | %87,2 | CHP | %60,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.019 | %89,9 | CHP | %58,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.011 | %86,3 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %71,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.882 | %92,9 | AKP | %46,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.882 | %92,9 | CHP | %43,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.532 | %93,0 | CHP | %48,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.567 | %91,6 | CHP | %57,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.448 | %89,6 | HAYIR | %76,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.688 | %91,9 | DSP | %37,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.688 | %91,6 | AKP | %33,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.360 | %93,9 | DSP | %29,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.902 | %77,6 | HAYIR | %64,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.916 | %89,9 | CHP | %44,0 |
Enez seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.139 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 8.992 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 9.151 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.309 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.725 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.019 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 8.532 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 8.567 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 8.448 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 8.360 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 8.902 |