8.091
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Denizli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %93,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Güney ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 8091 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %93,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Denizli (28. Dönem'de 7 milletvekili).
Güney seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.091 | %93,6 | CHP | %55,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.091 | %93,6 | CHP | %54,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 8.091 | %93,8 | CHP | %53,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 7.911 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.908 | %92,5 | CHP | %38,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 7.908 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.302 | %95,4 | AKP | %49,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.302 | %95,3 | CHP | %49,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 8.302 | %95,6 | AKP | %50,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.071 | %93,0 | CHP | %40,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.071 | %93,0 | Muharrem İnce | %43,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.227 | %91,8 | HAYIR | %57,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.359 | %91,0 | CHP | %44,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.467 | %91,3 | CHP | %44,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.559 | %86,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %50,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.647 | %96,4 | AKP | %42,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.647 | %96,4 | AKP | %42,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 8.647 | %96,6 | AKP | %44,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.889 | %92,6 | CHP | %43,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.930 | %91,7 | HAYIR | %62,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.477 | %95,6 | CHP | %47,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.477 | %95,4 | CHP | %46,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.021 | %96,1 | CHP | %35,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.917 | %80,8 | HAYIR | %54,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.920 | %92,8 | CHP | %31,9 |
Güney seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 8.091 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 7.908 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 8.302 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 8.071 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.227 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 8.467 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 8.647 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 8.889 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 8.930 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 9.021 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 9.917 |