Oğuzlar
Çorum iline bağlı ilçe
4.427
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Çorum iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oğuzlar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 4427 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Çorum (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Oğuzlar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.463 | %91,0 | CHP | %36,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.463 | %91,0 | CHP | %38,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.427 | %93,1 | AKP | %36,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 4.169 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.167 | %93,3 | AKP | %49,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.167 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.506 | %93,0 | AKP | %52,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.506 | %93,1 | AKP | %48,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.519 | %94,2 | AKP | %53,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.384 | %93,6 | AKP | %60,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.384 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.437 | %92,2 | EVET | %69,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.621 | %91,2 | AKP | %66,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.699 | %90,5 | AKP | %60,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.941 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.738 | %95,3 | CHP | %51,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.738 | %95,3 | CHP | %48,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.973 | %94,9 | AKP | %57,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.268 | %93,4 | AKP | %68,0 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.449 | %91,8 | EVET | %74,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.004 | %91,3 | AKP | %51,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.004 | %91,0 | AKP | %51,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.705 | %92,9 | AKP | %53,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.698 | %79,5 | EVET | %77,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.703 | %91,9 | AKP | %60,8 |
Oğuzlar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 4.427 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 4.167 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 4.519 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.384 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.437 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.699 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 4.973 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 5.268 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 5.449 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 5.705 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 5.698 |