Atkaracalar
Çankırı iline bağlı ilçe
4.264
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Çankırı iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Atkaracalar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 4264 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Çankırı (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Atkaracalar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.912 | %87,0 | AKP | %46,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.912 | %87,0 | AKP | %47,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.264 | %84,9 | AKP | %43,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 3.288 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.287 | %85,6 | AKP | %54,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.287 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.312 | %86,7 | AKP | %47,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.312 | %86,6 | AKP | %49,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.312 | %79,9 | AKP | %56,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.275 | %83,4 | AKP | %69,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.275 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.388 | %77,5 | EVET | %78,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.054 | %79,3 | AKP | %75,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.451 | %76,4 | AKP | %65,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.579 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.965 | %88,2 | AKP | %53,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.965 | %87,6 | AKP | %53,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.617 | %88,2 | AKP | %60,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.052 | %79,7 | AKP | %70,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.511 | %73,1 | EVET | %78,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.504 | %87,2 | MHP | %59,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.504 | %87,2 | MHP | %58,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.533 | %86,3 | AKP | %43,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.894 | %46,2 | EVET | %82,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.982 | %69,4 | AKP | %65,2 |
Atkaracalar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 4.264 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 3.287 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.312 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 3.275 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 3.388 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 3.451 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 4.617 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 3.052 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 3.511 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 3.533 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 3.894 |