27.093
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Balıkesir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,2.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erdek ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 27.093 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,2.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Balıkesir (28. Dönem'de 9 milletvekili).
Erdek seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 27.093 | %79,2 | CHP | %62,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 27.093 | %79,2 | CHP | %59,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 27.093 | %79,2 | CHP | %59,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 26.804 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 26.792 | %88,8 | CHP | %45,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 26.792 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 26.848 | %83,9 | CHP | %52,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 26.848 | %83,9 | CHP | %52,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 26.848 | %83,9 | İYİ | %55,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 27.071 | %89,3 | CHP | %50,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 27.071 | %89,3 | Muharrem İnce | %58,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 26.126 | %86,9 | HAYIR | %68,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 26.641 | %83,1 | CHP | %55,9 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 26.891 | %86,5 | CHP | %56,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 28.107 | %81,0 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %68,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 26.226 | %88,8 | CHP | %52,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 26.226 | %88,9 | CHP | %52,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 26.226 | %88,9 | CHP | %46,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 25.972 | %87,8 | CHP | %53,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 26.144 | %82,6 | HAYIR | %69,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 16.009 | %83,2 | AKP | %47,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 16.009 | %83,1 | CHP | %46,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 26.432 | %84,8 | CHP | %44,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 24.319 | %68,4 | HAYIR | %61,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 24.289 | %88,7 | CHP | %41,8 |
Erdek seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 27.093 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 26.792 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 26.848 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 27.071 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 26.126 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 26.891 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 26.226 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 25.972 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 26.144 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 26.432 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 24.319 |