Buharkent
Aydın iline bağlı ilçe
10.102
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Aydın iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,2.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buharkent ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 10.102 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,2.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Aydın (28. Dönem'de 8 milletvekili).
Buharkent seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.102 | %87,2 | AKP | %41,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.102 | %87,3 | AKP | %40,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.102 | %87,1 | CHP | %49,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 10.023 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.017 | %91,3 | AKP | %32,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.017 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.674 | %92,8 | AKP | %49,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.674 | %92,8 | AKP | %49,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.674 | %93,3 | CHP | %52,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.523 | %92,0 | AKP | %37,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.523 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.414 | %90,6 | HAYIR | %59,8 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.396 | %90,7 | AKP | %40,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.416 | %90,4 | CHP | %38,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.285 | %82,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %53,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.329 | %93,6 | MHP | %36,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.329 | %93,7 | AKP | %37,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.329 | %93,9 | CHP | %35,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.168 | %92,8 | AKP | %43,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.243 | %90,6 | HAYIR | %58,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.059 | %92,0 | MHP | %35,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.059 | %92,0 | MHP | %35,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.140 | %93,3 | MHP | %30,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.564 | %83,9 | EVET | %53,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.565 | %91,9 | AKP | %35,8 |
Buharkent seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 10.102 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 10.017 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 9.674 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.523 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.414 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.416 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 9.329 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 9.168 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 9.243 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 9.140 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 8.564 |