5.600
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Artvin iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Murgul ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 5600 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Artvin (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Murgul seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.626 | %88,5 | CHP | %51,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.626 | %88,2 | CHP | %48,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.600 | %90,4 | CHP | %38,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 4.658 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.657 | %88,1 | AKP | %34,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.657 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.675 | %92,5 | AKP | %58,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.675 | %92,5 | AKP | %55,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.809 | %92,5 | MHP | %36,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.531 | %88,9 | AKP | %34,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.531 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.787 | %83,1 | HAYIR | %55,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.552 | %86,4 | AKP | %38,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.622 | %87,5 | CHP | %32,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.861 | %76,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %55,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.394 | %92,4 | AKP | %56,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.394 | %92,2 | AKP | %52,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.199 | %91,8 | AKP | %39,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.434 | %90,3 | AKP | %40,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.370 | %81,6 | HAYIR | %57,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.960 | %92,4 | CHP | %42,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.960 | %91,3 | CHP | %40,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.632 | %89,4 | CHP | %32,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.458 | %48,2 | EVET | %59,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.469 | %82,5 | CHP | %31,6 |
Murgul seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 5.600 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 4.657 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.809 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.531 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.787 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.622 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.199 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.434 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.370 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.632 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.458 |