3.888
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Ardahan iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Damal ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 3888 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Ardahan (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Damal seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.238 | %76,1 | CHP | %36,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.238 | %76,1 | CHP | %49,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.888 | %74,9 | CHP | %30,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 3.840 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.840 | %86,6 | CHP | %73,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.840 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.379 | %83,0 | CHP | %48,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.379 | %83,0 | CHP | %53,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.428 | %77,5 | CHP | %35,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.718 | %90,8 | CHP | %60,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.718 | %90,8 | Muharrem İnce | %83,4 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.928 | %87,3 | HAYIR | %91,8 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.147 | %81,8 | CHP | %79,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.130 | %85,7 | CHP | %76,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.349 | %83,0 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %89,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.327 | %81,8 | CHP | %33,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.327 | %82,0 | CHP | %44,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.231 | %80,8 | CHP | %44,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.594 | %87,2 | CHP | %92,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.665 | %85,8 | HAYIR | %93,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.597 | %82,0 | CHP | %56,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.597 | %82,0 | CHP | %58,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.698 | %81,0 | CHP | %59,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.199 | %81,8 | HAYIR | %89,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.253 | %89,7 | CHP | %86,7 |
Damal seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 3.888 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 3.840 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 4.428 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.718 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 3.928 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.130 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 4.231 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.594 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.665 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.698 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.199 |