5.800
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Afyonkarahisar iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Evciler ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 5800 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Afyonkarahisar (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Evciler seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.681 | %88,5 | CHP | %50,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.681 | %88,5 | CHP | %52,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.800 | %89,2 | CHP | %35,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 5.598 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.594 | %90,5 | AKP | %40,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.594 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.777 | %89,2 | AKP | %57,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.777 | %89,0 | AKP | %57,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.873 | %91,9 | AKP | %48,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.617 | %90,7 | AKP | %46,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.617 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.646 | %87,7 | EVET | %54,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.697 | %86,7 | AKP | %47,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.731 | %87,6 | AKP | %41,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.815 | %84,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %50,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.869 | %87,8 | CHP | %42,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.869 | %87,8 | CHP | %42,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.896 | %90,8 | AKP | %35,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.030 | %85,5 | AKP | %47,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.092 | %84,4 | EVET | %51,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.042 | %80,5 | AKP | %45,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.042 | %80,5 | AKP | %43,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.224 | %87,1 | AKP | %40,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.801 | %78,8 | EVET | %66,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.845 | %90,3 | AKP | %41,1 |
Evciler seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 5.800 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 5.594 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.873 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 5.617 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 5.646 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 5.731 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.896 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 6.030 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 6.092 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 6.224 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 5.801 |